Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Młodzi społecznicy w Złotej Pradze (2022-10-17)

 

Wycieczka do Pragi była nagrodą w europejskim projekcie dedykowanym dla młodych społeczników. Wybór miejsca nie był przypadkowy, od lipca Czechy sprawują prezydencję w Radzie UE.

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze od stycznia realizowała projekt Eurotransformatorzy zainicjowany przez EUROPE DIRECT Zielona Góra. Rok 2022  r. jest dedykowany młodym ludziom, stąd pomysł, aby zachęcić młodzież do większej aktywności i zaangażowania w sprawy obywatelskie.  Licealiści zorganizowali w tym czasie kilka akcji na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie przygotowali m. in. podarunki dla dzieci z Ukrainy, happening stop wojnie w Międzynarodowy Dzień Pokoju, posprzątali okoliczny park, zorganizowali debatę o tolerancji oraz uczyli się zdrowego stylu życia przygotowując śniadanie fit. 

W wyciecze do Pragi wzięli udział najbardziej aktywni młodzi społecznicy, zainspirowani ideą  przynależności do europejskiej rodziny. Młodzież odkrywała uroki zamku na Hradczanach, Starego Miasta oraz słynnego Mostu Karola, gdzie każdy mógł wypowiedzieć życzenie przy  pomniku Św. Jana Nepomucena. Po trudach zwiedzania można było spróbować tradycyjnej czeskiej kuchni: zupy czosnkowej, knedlików czy smażonego sera z hranolkami czyli frytkami.

Wycieczkę zakończył festiwal światła, z niezwykłą grą świateł i obrazów na zabytkowych praskich budowlach.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Młodzi społecznicy w Złotej Pradze

Młodzi społecznicy w Złotej Pradze
Młodzi społecznicy w Złotej Pradze
Młodzi społecznicy w Złotej Pradze

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2022-10-17 09:26:48
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!