Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Młodzież z Dwumiasta przełamuje bariery komunikacyjne (2022-10-19)

Uczniowie z przygranicznych szkół średnich w Gubinie i Guben wzięli udział w warsztatach interkulturowych. Celem spotkania było pokazanie młodym ludziom, że można się pięknie różnić a dyskusja z osobami z innego kręgu kulturowego może być inspirująca i ciekawa.

Warsztaty międzykulturowe są kontynuacją transgranicznego projektu zrealizowanego  listopadzie 2021 roku, kiedy to odbyła się debata uczniowska online z udziałem uczniów ze szkół granicznych miast w Polsce, Niemczech oraz Belgii Wschodniej. W oparciu o dobre doświadczenia poprzedniej edycji organizatorzy postanowili zrealizować rozszerzony projekt uczniowski #MłodzieżWdialogu w bieżącym roku szkolnym.

Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej debaty w projekcie weźmie udział Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, Gimnazjum im. Pestalozziego w Guben oraz Instytut Roberta Schumana w Eupen.

W ramach szkolenia prowadzonego przez dr Erika Malchowa uczestnicy zapoznali się z ustalonymi teoriami komunikacji i teoriami różnorodności międzykulturowej. Wyjaśnione zostały historyczne, polityczne i przede wszystkim kulturowe uwarunkowania charakteryzujące Niemców i Polaków. Uczestnicy uczyli się lepiej interpretować własne zachowania i oceny, a tym samym zapobiegać nieporozumieniom międzykulturowym.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Warsztaty interkulturowe

Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe
Warsztaty interkulturowe

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2022-10-20 09:17:36
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!