Aktualności

Startuje druga edycja konkursu Generations@school (2013-04-03)

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji konkursu generations@school w czasie Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012, mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie drugiej edycji tej inicjatywy!

Dlatego zapraszamy nauczycieli, uczniów i osoby starsze do zorganizowania 29 kwietnia, lub w pobliżu tej daty, dyskusji na temat Europy, jej przyszłości, teraźniejszości oraz tego, w jaki sposób młodzi i starsi mogą wspólnie przyczynić się do budowania przyszłości Europy. Co oznacza bycie obywatelem Europy? Jakie prawa unijne zdobyliśmy poprzez proces integracji europejskiej? Jak przyszli obywatele Europy postrzegają te prawa i jak mają zamiar z nich korzystać? Jaką Europę powinniśmy przekazać przyszłym pokoleniom?

Doskonałą okazją do tego typu inicjatywy jest ogłoszony w 2013 roku Europejski Rok Obywateli.
Generations@school zaprasza nauczycieli do zorganizowania zajęć, które zgromadzą uczniów i seniorów z ich społeczności, aby przekonali się, jak dialog międzypokoleniowy może przyczynić się do poprawy wzajemnego zrozumienia.

To spotkanie może być debatą na temat ważnych dla obu pokoleń tematów lub początkiem wspólnego projektu, w którym młodzi i starsi będą współpracować w bardziej regularny sposób.

Wszystkie informacje, dotyczące nowej edycji konkursu generations@school, przewidzianych nagród i materiałów pomocnych dla nauczycieli do wykorzystania w przygotowywaniu generations@school są dostępne na stronie internetowej: http://www.generationsatschool.eu/pl 

Informacje jak wziąć udział w konkursie znajdą Państwo pod linkiem: http://www.generationsatschool.eu/pl/how-to-participate

Można wygrać aparat fotograficzny dla klasy. A nagrodą główną będzie, jeśli uczniowie mają już 15 lat, wspaniała wycieczka do Brukseli!

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Wojciech Olszewski 2013-04-28 23:22:32
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!