Aktualności

Cykl debat o unijnych funduszach pod patronatem Komisji Europejskiej (2013-07-05)

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu objęło patronatem cykl otwartych debat „Dziś planujesz jutro realizujesz – nowa perspektywa finansowa 2014-2020”, organizowanych przez wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha wraz z posłem Waldemarem Sługockim.

By uaktywnić potencjalnych beneficjentów z województwa lubuskiego wojewoda lubuski wraz z posłem RP zorganizują cykl konferencji informacyjnych o możliwościach skorzystania z unijnych pieniędzy.

Od września ruszy cykl otwartych debat,  skierowanych do wszystkich potencjalnych beneficjentów z regionu, którzy mogą starać się o uzyskanie środków w ramach nowej perspektywy  finansowej 2014-2020 z programów horyzontalnych. Każda z konferencji będzie dotyczyła innego tematu. Do zagospodarowania jest ponad 72 miliardy euro.

Komisja Europejska ma swoje Przedstawicielstwa we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. W największych krajach UE, Komisja Europejska ma także Przedstawicielstwa Regionalne. W Polsce jego siedzibą jest Wrocław.

Głównym zadaniem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w państwach członkowskich jest zapewnienie jak najbardziej efektywnego przepływu informacji między Komisją Europejską a danym państwem członkowskim poprzez prowadzenie szerokiej polityki informacyjnej na temat unijnych polityk, działalności Komisji Europejskiej oraz inicjowanych przez nią kampanii oraz akcji skierowanych do społeczeństwa.

Adresatami działań Przedstawicieli Komisji Europejskiej w danym kraju  są nie tylko obywatele, ale także media oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, instytuty badawcze, think-tanki oraz organizacje pozarządowe.

„Dzisiaj planujesz jutro realizujesz - nowa perspektywa finansowa 2014-2020” to tytuł konferencji, która otworzy cykl spotkań we wrześniu w Zielonej Górze. Kolejna „Szybko, sprawnie, bezpiecznie – transport i komunikacja jako jeden z priorytetów rozwojowych Polski w nowej perspektywie finansowej” będzie dotyczyła infrastruktury i komunikacji i odbędzie się w październiku. Trzecia konferencja pn. „Polityka spójności oparta na wynikach” będzie dotyczyła dobrego rządzenia oraz rozwoju cyfrowego i odbędzie się w listopadzie. Na grudzień zaplanowano omówienie „Instrumentów polityki spójności jako narzędzia wsparcia dla regionu”. Konferencja będzie dotyczyła rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.

W styczniu 2014 r. tematem spotkania będzie „Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko”. W lutym uczestnicy dowiedzą się jak „Dobrze zainwestować europejskie pieniądze”.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
CYKL KONFERENCJI- PERSPEKTYWA FINANSOWA 2014-2020 - Harmonogram CYKL KONFERENCJI- PERSPEKTYWA FINANSOWA 2014-2020 - Harmonogram 2013-09-20 13:41
Monika Kujawska - Marszałek
26KB CYKL KONFERENCJI- PERSPEKTYWA FINANSOWA 2014-2020 - Harmonogram pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2014-06-23 12:51:39
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!