Aktualności

Znaleziono 1953 wiadomości.

Doświadczyć, zrozumieć i tworzyć Europę (2019-04-05)

W Berlinie młodzież z Polski i Niemiec przygotowywała się do symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 9 maja w Dzień Europy.

Zielonogórskie warsztaty debatanckie (2019-04-04)

Warsztatami z organizacji debat oksfordzkich dla uczniów szkół średnich rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Turniej debatancki dla młodzieży z Unią Europejską w tle”.

Wielkanocne palmy (2019-04-02)

We wtorkowe popołudnie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli zorganizował warsztaty świąteczne dla uczniów placówki oraz ich rodzin

Lekcje europejskie w SP nr 18 w Zielonej Górze (2019-04-01)

W Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct przeprowadził lekcję europejską dla uczniów klas IV.

Zajączek wielkanocny czy Śmigus-Dyngus, co kraj to obyczaj (2019-03-28)

Pierwsze w tym roku warsztaty wielkanocne odbyły się w Szkole Podstawowej w Trzebielu. Zajęcia o tradycjach świątecznych w różnych krajach UE przeprowadził konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki wielkanocne z życzeniami w różnych europejskich językach.

Jestem na tak! Gra miejska w Nowej Soli (2019-03-27)

Motyw przewodni tegorocznej gry nawiązywał do zbliżających się majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz do programu Erasmus+.

Widać Horyzont Europa (2019-03-25)

Jest wstępne polityczne porozumienie w sprawie „Horyzont Europa” - unijnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji. W budżecie UE na lata 2021–2027 Komisja Europejska proponuje przydzielenie na ten cel 100 mld euro

Finansowanie dla innowatorów (2019-03-25)

Ponad 250 mln złotych w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy trafi do innowacyjnych przedsiębiorców w Polsce za pośrednictwem leasingu i pożyczek.

Tolerancyjna i różnorodna Europa (2019-03-21)

Z okazji pierwszego dnia wiosny w Zespole Edukacyjnym Nr 9 w Zielonej Górze odbył się turniej dla klas szóstych pt. "Europa - kontynent tolerancji". Celem konkursu było promowanie wiedzy o krajach tworzących Zjednoczoną Europę.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zielonogórska młodzież chce debaty (2019-03-19)

W siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra, działającym w Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie z Katarzyną Pernal – Wyderkiewicz Lubuską Wicekurator Oświaty oraz dyrektorami trzech szkół średnich z Zielonej Góry.
Dołącz do nas na Facebooku!