Aktualności

Znaleziono 1953 wiadomości.

Strona internetowa www.wybory2014.eu (2013-12-30)

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Parlamentu Europejskiego poświęconej zbliżającym się wyborom europejskim. Na stronie www.wybory2014.eu można znaleźć najważniejsze informacje dotyczącego Parlamentu Europejskiego, wyborów.

Ponad 250 mln euro ze środków unijnych na trzy duże projekty środowiskowe w Polsce – jeden z nich realizowany będzie w Gorzowie Wlkp. (2013-12-25)

Komisja Europejska zaakceptowała inwestycje w trzy projekty dotyczące zarządzania gospodarką wodno-ściekową w aglomeracjach: Czechowice-Dziedzice i Żywiec (woj. śląskie) oraz w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie).

Świąt pełnych radości (2013-12-23)

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2014 Roku życzą pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra

Nakręć się na wybory! (2013-12-20)

Prawie 1000 uczniów wzięło udział w konkursie "Nakręć się na wybory!" organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Napłynęło 327 prac od 3-osobowych zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Czas podsumowań – pierwszy rok działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra za nami (2013-12-18)

Kolejne dni, tygodnie , miesiące mijają i nim się obejrzeliśmy a Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowuje swój pierwszy rok działalności.

„Senior w sieci” - spotkanie ze słuchaczami Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (2013-12-16)

Kontynuując projekt „Senior w sieci” (więcej szczegółów można znaleźć tutaj: http://www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl/informacje_podstawowe/aktualnosci/idn:118.html) w dniu 16 grudnia spotkaliśmy się na zajęciach ze słuchaczami Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku.

Bożonarodzeniowe spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Happy Days” w Zielonej Górze (2013-12-16)

W dniu 13 grudnia spotkaliśmy się z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Happy Days” w Zielonej Górze żeby porozmawiać o bożonarodzeniowych tradycjach w krajach Unii Europejskiej.

Ciekawe Zwyczaje Bożonarodzeniowe (2013-12-16)

Ciekawe zwyczaje Bożonarodzeniowe w wybranych krajach Unii Europejskiej.

Pokazali klasę (2013-12-09)

218 uczniów ze szkół w województwie lubuskim wzięło udział w gali finałowej konkursu Pokażcie klasę, organizowanego przez Gazetę Lubuską, nad którym patronat honorowy sprawował Wojewoda Jerzy Ostrouch. Plebiscyt wspierał również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Lekcje Europejskie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli (2013-12-08)

Unia Europejska jest organizacją międzynarodową, czyli mówiąc prostszymi słowami, wielką rodziną państw położonych w Europie… tymi słowami rozpoczęły się kolejne lekcje europejskie, która odbyły się 5 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli.
Dołącz do nas na Facebooku!