Aktualności

Znaleziono 1866 wiadomości.

80 mln euro z Europejskiej Polityki Rolnej do zwrotu (2013-05-06)

Polska powinna zwrócić niemal 80 mln euro z Europejskiej Polityki Rolnej - tak uznała Komisja Europejska. W ramach tzw. procedury rozliczenia rachunków, KE wystąpiła do 14 krajów UE o zwrot nienależnie wypłaconych kwot z funduszy unijnej polityki rolnej w łącznej wysokości 230 mln euro.

Łatwiejszy dostęp do rynku pracy w krajach Unii (2013-04-30)

Komisja Europejska chce, aby prawo pracowników do swobodnego przepływu miało jak najszersze zastosowanie. - Ważne jest to, aby ułatwić osobom zainteresowanym zatrudnieniem w innym państwie Unii dostęp do tamtejszego rynku pracy – mówi komisarz László Andor.

Recepta na kryzys? - debata Europa Cafe (2013-04-29)

Jaki Kryzys? Młodzi w Europie i Przyszłość Europy – właśnie o tym, w niekonwencjonalnej formie będzie rozmawiać prawie 200 osób, podczas debaty EUROPA CAFE, która odbędzie się 11 maja o godz. 10.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, w Warszawie. Gościem specjalnym dyskusji będzie Janusz Lewandowski – komisarz UE ds. programowania finansowego i budżetu.

Zapraszamy na na Paradę Schumana (2013-04-26)

Spotkajmy się 9 maja na Paradzie Schumana na zielonogórskim deptaku z okazji Święta Europy. Będzie z nami młodzież ze Zespołu Szkół Europejskich z Zielonej Góry, Europejskiego Gimnazjum i Liceum Dr Rahn w Zielonej Górze.

Internet w telewizorze, telewizja w internecie (2013-04-26)

Komisja Europejska chce poznać zdanie społeczeństwa na temat jakie skutki niesie ze sobą połączenie technologii telewizyjnych i treści internetowych dla europejskiego wzrostu gospodarczego i innowacyjności, różnorodności kulturowej i konsumentów.

Projekt "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej" (2013-04-24)

Od kwietnia do września 2013 r. Stowarzyszenie „Forum Młodych Dyplomatów" przeprowadzać będzie projekt "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej", który został objęty patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz portalu EurActiv.pl.

Bezpieczeństwo jądrowe (2013-04-24)

Nowy ośrodek szkoleniowy UE zajmujący się zwalczaniem nielegalnego handlu materiałami jądrowymi i radioaktywnymi

Europejska Wystawa Kosmiczna stanie w Warszawie (2013-04-23)

Od 4 do 9 maja Europejska Wystawa Kosmiczna stanie na Placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Będzie można oglądać, dotykać i eksperymentować, poznając szeroki wachlarz innowacyjnych technologii i usług, które mogły powstać dzięki kosmicznym inwestycjom i technologiom satelitarnym.

Przejrzyste firmy (2013-04-19)

Komisja Europejska dąży do bardziej przejrzystej działalności dużych firm i występuje z wnioskiem dotyczącym wprowadzenia zmian do obowiązujących przepisów o sprawozdawczości przedsiębiorstw. Chodzi o publikowanie istotnych informacji dotyczących kwestii społecznych i środowiskowych.

Handel ludźmi - dane alarmują! (2013-04-16)

Coraz więcej ofiar, coraz mniej zatrzymanych przestępców – to ogólny wniosek płynący z pierwszego sprawozdania w sprawie handlu ludźmi w Europie. - Smutna prawda jest taka, że handel ludźmi odbywa się wszędzie, niemal na naszych oczach – mówi komisarz Cecilia Malmström.
Dołącz do nas na Facebooku!