Aktualności

Znaleziono 1888 wiadomości.

RAPEX chroni konsumentów (2013-05-17)

Poprawia się bezpieczeństwa konsumentów dzięki ściślejszej współpracy w ramach RAPEX. Dzięki temu systemowi szybkiego informowania konsumenci zostali ostrzeżeni o ponad 2 tys. potencjalnie niebezpiecznych produktach – tekstyliach, zabawkach, kosmetykach. - Dzięki ściślejszej współpracy w UE konsumenci mogą liczyć na wyższy poziom bezpieczeństwa na rynku wewnętrznym – przekonuje komisarz Tonio Borg.

Mniej emisji gazów cieplarnianych (2013-05-17)

W Europie maleje emisja gazów cieplarnianych, ale jednocześnie zmniejsza się zainteresowanie uprawnieniami w ramach systemu ETS - wynika z danych Komisji Europejskiej za 2012 r. Obecnie nadwyżka sięga już 2 mld uprawnień do emisji. – To świadczy o potrzebie szybkiego działania ze strony Parlamentu Europejskiego i Rady na rzecz opóźnienia sprzedaży - mówi komisarz europejska Connie Hedegaard.

Tańsze i dostępne usługi bankowe dla obywateli UE (2013-05-16)

Tańsze i dostępne dla wszystkich rachunki bankowe w każdym kraju wspólnoty – to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej. Obecnie otwarcie konta w innym państwie członkowskim jest często niemożliwe, zaś zmiana banku wiąże się z wieloma formalnościami. Dlatego KE proponuje dyrektywę, która zobowiąże bankowców do uproszczenia przepisów tak, aby każdy obywatel UE bez przeszkód mógł korzystać z usług bankowych w całej Unii.

Karta praw podstawowych UE - karta Twoich praw (2013-05-16)

Karta praw podstawowych UE staje się punktem odniesienia dla orzecznictwa sądów w krajach członkowskich UE – to jeden z wniosków najnowszego sprawozdania w tej sprawie. - Jest ona czymś więcej niż tylko dokumentem – staje się rzeczywistością dla 500 milionów obywateli Unii Europejskiej – mówi wiceprzewodnicząca KE Viviane Reding. Karta UE jest od trzech lat dokumentem prawnie wiążącym.

Konsultacje na temat gazu łupkowego (2013-05-15)

7 czerwca 2013 r. w Brukseli odbędzie spotkanie konsultacyjne na temat gazu łupkowego organizowane przez Komisję Europejską. Spotkanie jest adresowane do podmiotów zaangażowanych w działania dotyczące pozyskiwania niekonwencjonalnych paliw kopalnych, takich jak gaz łupkowy - przedstawicieli przemysłu, organizacji środowiskowych i społecznych, społeczeństwa obywatelskiego.

Obywatelstwo w 12 krokach (2013-05-14)

12 konkretnych sposobów pomocy Europejczykom w lepszym wykorzystaniu ich praw obywatelskich, od szukania pracy w innym państwie UE po zapewnienie większego udziału w demokratycznym życiu Unii. Komisja Europejska prezentuje nową inicjatywę na rzecz wzmocnienia praw obywateli UE, obejmującą szereg działań w celu rozwiązania problemów, z którymi obywatele wciąż stykają się na co dzień - sprawozdanie na temat obywatelstwa UE.

Jak chronić naszą cyfrową tożsamość? (2013-05-14)

Każdy z nas powinien mieć prawo decydować: komu i co udostępnia i kiedy chce się z tego wycofać - mówiła w Warszawie wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viviane Reding. Była ona gościem specjalnym debaty „Cyfrowa tożsamość – kim jesteśmy w internecie i jak dzielimy się wiedzą o sobie?” zorganizowanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego.

Europejski konkurs przyjaznych dzieciom stron i aplikacji internetowych (2013-05-12)

Ruszył konkurs o europejską nagrodę za najlepsze treści dla dzieci. To wyjątkowe wyróżnienie ma zachęcać dorosłych oraz młodzież do tworzenia i wspierania przyjaznych stron i aplikacji internetowych. Konkurs organizuje sieć Insafe, w ramach programu Komisji Europejskiej Bezpieczniejszy Internet. - Internet może być świetnym miejscem dla dzieciaków – przekonuje wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Neelie Kroes.

O bezpieczeństwie na drogach (2013-05-11)

Wciąż nie udało się znacząco zmniejszyć liczby pieszych ginących na europejskich drogach – wynika z danych Komisji Europejskiej. Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego KE przygotowała kampanię promującą m.in. bezpieczny transport drogowy. Co roku na drogach europejskich ginie 30 tys. osób, z czego średnio 21 proc. to piesi.

Polska jest fajna! Europa jest fajna! (2013-05-10)

Polska jest fajna! Europa jest fajna! – skandowali uczestnicy zielonogórskiej Parady Schumana. W pierwszej Paradzie Schumana imprezie zorganizowanej przez działający przy Wojewodzie Lubuskim Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wzięło udział ponad dwustu młodych zielonogórzan.
Dołącz do nas na Facebooku!