Aktualności

Znaleziono 1953 wiadomości.

Uwaga! Poszukiwany, poszukiwana! (2013-05-20)

Chcemy znaleźć najlepszych wolontariuszy, pokazać ich całemu światu i w ten sposób nagrodzić za to, że właśnie tacy są. Akademia Aktywności Młodych FAM ogłasza III edycję konkursu na "Lubuskiego Wolontariusza Roku 2012/2013”. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra włącza się w akcję.

Europejski Dzień Morza (2013-05-20)

Co roku w dniu 20 maja w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Morza. Jego celem jest zaprezentowanie znaczenia mórz i oceanów w naszym codziennym życiu. Zagospodarowanie obszarów przybrzeżnych i zrównoważona turystyka morska stanowią centralne tematy tegorocznego Europejskiego Dnia Morza.

Zobacz europejską Nagrodę Nobla! Jest na wyciągnięcie ręki (2013-05-20)

Pokojowa Nagroda Nobla, przyznana w zeszłym roku Unii Europejskiej, zawitała do Parlamentarium - centrum dla zwiedzających Parlament Europejski.

Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada (2013-05-20)

Jeśli ocieplenie klimatu będzie się utrzymywać, to będziemy zmierzać w kierunku świata, w którym nie chcielibyśmy żyć – mówiła w Warszawie Connie Hedegaard. Komisarz europejska ds. działania w dziedzinie klimatu była gościem specjalnym publicznej debaty „Jak ukierunkować polską gospodarkę na redukcję emisji gazów cieplarnianych?”

Inteligentne drogi - system usług informacyjnych dla kierowców (2013-05-17)

KE przyspiesza wprowadzenie usług informacyjnych dla kierowców – chodzi o zintegrowany system powiadamiania w czasie rzeczywistym o wypadkach i innych zagrożeniach. Kierowcy ciężarówek mogliby korzystać z informacji o bezpiecznych miejscach parkingowych. Według szacunków, inteligentne usługi informacyjne umożliwiłyby zmniejszenie liczby ofiar na drogach nawet o 7 proc.

RAPEX chroni konsumentów (2013-05-17)

Poprawia się bezpieczeństwa konsumentów dzięki ściślejszej współpracy w ramach RAPEX. Dzięki temu systemowi szybkiego informowania konsumenci zostali ostrzeżeni o ponad 2 tys. potencjalnie niebezpiecznych produktach – tekstyliach, zabawkach, kosmetykach. - Dzięki ściślejszej współpracy w UE konsumenci mogą liczyć na wyższy poziom bezpieczeństwa na rynku wewnętrznym – przekonuje komisarz Tonio Borg.

Mniej emisji gazów cieplarnianych (2013-05-17)

W Europie maleje emisja gazów cieplarnianych, ale jednocześnie zmniejsza się zainteresowanie uprawnieniami w ramach systemu ETS - wynika z danych Komisji Europejskiej za 2012 r. Obecnie nadwyżka sięga już 2 mld uprawnień do emisji. – To świadczy o potrzebie szybkiego działania ze strony Parlamentu Europejskiego i Rady na rzecz opóźnienia sprzedaży - mówi komisarz europejska Connie Hedegaard.

Tańsze i dostępne usługi bankowe dla obywateli UE (2013-05-16)

Tańsze i dostępne dla wszystkich rachunki bankowe w każdym kraju wspólnoty – to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej. Obecnie otwarcie konta w innym państwie członkowskim jest często niemożliwe, zaś zmiana banku wiąże się z wieloma formalnościami. Dlatego KE proponuje dyrektywę, która zobowiąże bankowców do uproszczenia przepisów tak, aby każdy obywatel UE bez przeszkód mógł korzystać z usług bankowych w całej Unii.

Karta praw podstawowych UE - karta Twoich praw (2013-05-16)

Karta praw podstawowych UE staje się punktem odniesienia dla orzecznictwa sądów w krajach członkowskich UE – to jeden z wniosków najnowszego sprawozdania w tej sprawie. - Jest ona czymś więcej niż tylko dokumentem – staje się rzeczywistością dla 500 milionów obywateli Unii Europejskiej – mówi wiceprzewodnicząca KE Viviane Reding. Karta UE jest od trzech lat dokumentem prawnie wiążącym.

Konsultacje na temat gazu łupkowego (2013-05-15)

7 czerwca 2013 r. w Brukseli odbędzie spotkanie konsultacyjne na temat gazu łupkowego organizowane przez Komisję Europejską. Spotkanie jest adresowane do podmiotów zaangażowanych w działania dotyczące pozyskiwania niekonwencjonalnych paliw kopalnych, takich jak gaz łupkowy - przedstawicieli przemysłu, organizacji środowiskowych i społecznych, społeczeństwa obywatelskiego.
Dołącz do nas na Facebooku!