Aktualności

Znaleziono 2273 wiadomości.

Rekord wdrożenia unijnego budżetu (2013-02-27)

- To jest najwyższe wdrożenie unijnego budżetu w historii UE - powiedział Komisarz UE ds. programowania finansowego i budżetu Janusz Lewandowski. Wdrożenie zobowiązań w unijnym budżecie na 2012 rok wyniosło 144,4 mld euro, czyli 99,9%

Konferencja: finanse publiczne a wzrost gospodarczy (2013-02-27)

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Ministerstwem Gospodarki zapraszają na debatę "Semestr Europejski – stabilność finansów publicznych a zrównoważony wzrost gospodarczy" z udziałem Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Olli Rehna.

Poska liderem globalnych negocjacji w sprawie porozumienia klimatycznego (2013-02-25)

11-22 listopada Polska będzie gospodarzem najważniejszego forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej – konferencji ONZ COP19. W wydarzeniu udział weźmie kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów.

Tabela wyników rynku wewnętrznego: rekord w 15. rocznicę! (2013-02-20)

Mimo trudnych czasów państwa członkowskie lepiej poradziły sobie z transpozycją przepisów UE do prawa krajowego – tak wynika z opublikowanej tabeli wyników rynku wewnętrznego opracowanej przez Komisję Europejską. Jednolity rynek ma zasadniczą rolę do odegrania w podźwignięciu Europy ze stagnacji gospodarczej. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia określonych w dyrektywach celów polityki jest terminowa transpozycja przepisów.

Konkurs: Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty (2013-02-13)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza młodzież do udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu przybliżającego tematykę Unii Europejskiej oraz problematykę współczesnej dyplomacji w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Europejski Dzień Numeru 112 (2013-02-11)

11 lutego to Dzień Numeru Alarmowego 112 - jednolitego ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego w sieci telefonów stacjonarnych oraz komórkowych.

Plan działania na rzecz wsparcia dla przedsiębiorców (2013-02-09)

Aby powrócić na ścieżkę wzrostu gospodarczego i uzyskać wyższy poziom zatrudnienia, Europa potrzebuje więcej przedsiębiorców. Cztery miliony nowych miejsc pracy powstających każdego roku w nowych firmach, w szczególności w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), stanowią większość nowych miejsc pracy w Europie.

Bezpiecznie w sieci (2013-02-07)

Komisja Europejska wraz z Wysokim Przedstawicielem Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa przedstawiają strategię bezpieczeństwa cybernetycznego i zapowiadają dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa sieci i informacji. Strategia, zatytułowana „Otwarta, bezpieczna i chroniona cyberprzestrzeń” ma przeciwdziałać zakłóceniom i atakom w sieci.

Rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli (2013-02-05)

Komisja Europejska otwiera Europejski Rok Obywateli, rok poświęcony Wam i Waszym prawom. Obchodzimy go w ważnym momencie integracji europejskiej. W 2013 r. przypada dwudziesta rocznica ustanowienia obywatelstwa UE, wprowadzonego Traktatem z Maastricht w 1993 r. Jest to również rok poprzedzający wybory do Parlamentu Europejskiego.

ABC Unii Europejskiej w przedszkolu Happy Days (2013-02-05)

140 dzieci z zielonogórskiego przedszkola Happy Days wzięło udział w pierwszych lekcjach europejskich dla przedszkolaków zorganizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Euro Direct w Zielonej Górze.
Dołącz do nas na Facebooku!