Aktualności

Znaleziono 2253 wiadomości.

Akademia Europejska- bezpłatne szkolenia dla nauczycieli (2020-11-05)

Fundacja Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają do udziału w Akademii Europejskiej – cyklu seminariów on-line o tematyce europejskiej.

Maseczki i szczepionki czyli COVID-19 w sezonie grypowym (2020-11-04)

Czy i dlaczego noszenie maseczek nas chroni? Kiedy doczekamy się szczepionki na COVID-19? Jaki sens ma kwarantanna? Na te pytania i wiele innych odpowie dr n. med. Piotr Kramarz

Rusza XVI edycja Olimpiady „Gwiezdny Krąg” (2020-11-03)

W imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Parlamentu Europejskiego Biura w Polsce oraz sieci Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. I etap szkolny odbędzie się już 25 listopada 2020 roku.

Komisja Europejska i polscy artyści w walce ze smogiem (2020-11-03)

Komiks „Paneuropa versus Smog” to wyjątkowe wydawnictwo, które powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce. Stanowi kontynuację komiksu z 2019 r.

Dbamy o środowisko – Infolinia dla seniorów (2020-11-03)

Z okazji Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, który przypada w listopadzie, uruchomiamy specjalną Infolinię dla seniorów.

Austriaczka pokieruje EKES (2020-10-30)

Christa Schweng została 33. przewodniczącą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). Jest piątą kobietą, która pokieruje organem UE reprezentującym społeczeństwo obywatelskie.

Wynagrodzenia minimalne w całej UE (2020-10-30)

- Wniosek dotyczący odpowiednich minimalnych wynagrodzeń jest ważnym sygnałem, że nawet w czasach kryzysu nie należy zapominać o godnej prac

Zielone Lekcje (2020-10-29)

Rozpoczynamy cykl lekcji on-line dotyczących ochrony środowiska, zmian klimatycznych i ekologicznego stylu życia, które wpisują się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Zielone lekcje będą dostępne na naszym Facebooku.

Eurobarometr: po pierwsze gospodarka (2020-10-29)

W trudnym okresie pandemii koronawirusa zaufanie do UE pozostaje stabilne, a Europejczycy ufają, że Unia podejmie właściwe decyzje w odpowiedzi na pandemię.

Praca w instytucjach unijnych (2020-10-24)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli odbyły się lekcje europejskie zrealizowane w formie zajęć on-line przez konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.
Dołącz do nas na Facebooku!