Aktualności

Znaleziono 2026 wiadomości.

Muzyczny wieczór z flamenco (2019-08-29)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Nowej Soli oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowej Soli zapraszają na wyjątkową kawiarenkę hiszpańską i drugi w cyklu wieczór hiszpański „Co w Hiszpanii gra?”.

Kraje skandynawskie na zakończenie wakacji (2019-08-27)

Wizytą w Danii, Szwecji i Finlandii zakończyliśmy cykl spotkań z kulturą krajów Zjednoczonej Europy. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie przez cały sierpień organizował cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej.

Europejskie warsztaty w plenerze dla seniorów (2019-08-24)

Konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze zorganizowali spotkanie integracyjne dla zielonogórskich seniorów z klubu Wrzos.

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu (2019-08-22)

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu został proklamowany przez Parlament Europejski 23 września 2008 r., w rocznicę podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow.

Splot kultury i edukacji. Europejskie Dni Dziedzictwa (2019-08-22)

Gospodarzem tegorocznej ogólnopolskiej inauguracji 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 jest Wschowa

Wakacje z krajami Beneluksu (2019-08-19)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej.

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen pod lupą Komisji (2019-08-12)

Na mocy rozporządzenia UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w celu oceny planowanego nabycia Lotosu przez PKN Orlen.

Kraje niemieckojęzyczne odkryte (2019-08-12)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej

Kolejna edycja staży w Komisji Europejskiej. Aplikuj teraz! (2019-08-09)

Trwa rekrutacja na staż w Komisji Europejskiej! W ramach programu „Blue Book Traineeship” oferowane są płatne, pięciomiesięczne staże w Komisji Europejskiej lub niektórych organach wykonawczych instytucji europejskich. Aplikacje można składać do 30 sierpnia, staż rozpoczyna się w marcu 2020 r.

Optymistyczni Europejczycy (2019-08-06)

Polacy znaleźli się wśród czterech najbardziej optymistycznych narodów UE pod kątem spojrzenia na przyszłość wspólnoty – wynika z najnowszego badania opinii Standardowy Eurobarometr.
Dołącz do nas na Facebooku!