Szukaj aktualności

Znaleziono 2254 wiadomości.

Karta praw podstawowych UE - karta Twoich praw (2013-05-16)

Karta praw podstawowych UE staje się punktem odniesienia dla orzecznictwa sądów w krajach członkowskich UE – to jeden z wniosków najnowszego sprawozdania w tej sprawie. - Jest ona czymś więcej niż tylko dokumentem – staje się rzeczywistością dla 500 milionów obywateli Unii Europejskiej – mówi wiceprzewodnicząca KE Viviane Reding. Karta UE jest od trzech lat dokumentem prawnie wiążącym.

Konsultacje na temat gazu łupkowego (2013-05-15)

7 czerwca 2013 r. w Brukseli odbędzie spotkanie konsultacyjne na temat gazu łupkowego organizowane przez Komisję Europejską. Spotkanie jest adresowane do podmiotów zaangażowanych w działania dotyczące pozyskiwania niekonwencjonalnych paliw kopalnych, takich jak gaz łupkowy - przedstawicieli przemysłu, organizacji środowiskowych i społecznych, społeczeństwa obywatelskiego.

Obywatelstwo w 12 krokach (2013-05-14)

12 konkretnych sposobów pomocy Europejczykom w lepszym wykorzystaniu ich praw obywatelskich, od szukania pracy w innym państwie UE po zapewnienie większego udziału w demokratycznym życiu Unii. Komisja Europejska prezentuje nową inicjatywę na rzecz wzmocnienia praw obywateli UE, obejmującą szereg działań w celu rozwiązania problemów, z którymi obywatele wciąż stykają się na co dzień - sprawozdanie na temat obywatelstwa UE.

Jak chronić naszą cyfrową tożsamość? (2013-05-14)

Każdy z nas powinien mieć prawo decydować: komu i co udostępnia i kiedy chce się z tego wycofać - mówiła w Warszawie wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viviane Reding. Była ona gościem specjalnym debaty „Cyfrowa tożsamość – kim jesteśmy w internecie i jak dzielimy się wiedzą o sobie?” zorganizowanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego.

Europejski konkurs przyjaznych dzieciom stron i aplikacji internetowych (2013-05-12)

Ruszył konkurs o europejską nagrodę za najlepsze treści dla dzieci. To wyjątkowe wyróżnienie ma zachęcać dorosłych oraz młodzież do tworzenia i wspierania przyjaznych stron i aplikacji internetowych. Konkurs organizuje sieć Insafe, w ramach programu Komisji Europejskiej Bezpieczniejszy Internet. - Internet może być świetnym miejscem dla dzieciaków – przekonuje wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Neelie Kroes.

O bezpieczeństwie na drogach (2013-05-11)

Wciąż nie udało się znacząco zmniejszyć liczby pieszych ginących na europejskich drogach – wynika z danych Komisji Europejskiej. Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego KE przygotowała kampanię promującą m.in. bezpieczny transport drogowy. Co roku na drogach europejskich ginie 30 tys. osób, z czego średnio 21 proc. to piesi.

Polska jest fajna! Europa jest fajna! (2013-05-10)

Polska jest fajna! Europa jest fajna! – skandowali uczestnicy zielonogórskiej Parady Schumana. W pierwszej Paradzie Schumana imprezie zorganizowanej przez działający przy Wojewodzie Lubuskim Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wzięło udział ponad dwustu młodych zielonogórzan.

Dlaczego Polska ma zwrócić 80 mln euro? (2013-05-08)

Komisja Europejska wyjaśnia dlaczego Polska powinna zwrócić niemal 80 mln euro z Europejskiej Polityki Rolnej. Korekta dotyczy wydatków z funduszy na rozwój obszarów wiejskich, przyznawanych w ramach środka „Gospodarstwa niskotowarowe”. Decyzja, która została ogłoszona na początku maja, wywołała w Polsce wiele politycznych komentarzy.

Prognoza dla gospodarki: najpierw stabilizacja, a potem wzrost (2013-05-06)

Po recesji, która miała miejsce w 2012 r., przewiduje się, że w pierwszej połowie 2013 r. nastąpi stabilizacja gospodarki UE. Według prognoz w drugiej połowie roku PKB ma stopniowo rosnąć do osiągnięcia wartości dodatnich, a następnie w 2014 r. jego wzrost nabierze tempa.

80 mln euro z Europejskiej Polityki Rolnej do zwrotu (2013-05-06)

Polska powinna zwrócić niemal 80 mln euro z Europejskiej Polityki Rolnej - tak uznała Komisja Europejska. W ramach tzw. procedury rozliczenia rachunków, KE wystąpiła do 14 krajów UE o zwrot nienależnie wypłaconych kwot z funduszy unijnej polityki rolnej w łącznej wysokości 230 mln euro.
Dołącz do nas na Facebooku!