Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Szukaj aktualności

Znaleziono 2454 wiadomości.

Szczyt ministrów Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego (2013-05-22)

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, a jednocześnie Wysoka Przedstawiciel do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Catherine Ashton oraz Komisarz ds. rozszerzenia i europejskiej polityki sąsiedztwa Štefan Füle, byli gośćmi krakowskiego szczytu ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

Święto Parku Mużakowskiego (2013-05-21)

26 maja spotkajmy się w Parku Mużakowskim w Łęknicy i Bad Muskau. To wspaniała okazja do zabawy i poznania walorów miejsca zaliczanego do europejskich arcydzieł sztuki ogrodowej. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra zaprasza na ekologiczną akcję plastyczną.

Uwaga! Poszukiwany, poszukiwana! (2013-05-20)

Chcemy znaleźć najlepszych wolontariuszy, pokazać ich całemu światu i w ten sposób nagrodzić za to, że właśnie tacy są. Akademia Aktywności Młodych FAM ogłasza III edycję konkursu na "Lubuskiego Wolontariusza Roku 2012/2013”. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra włącza się w akcję.

Europejski Dzień Morza (2013-05-20)

Co roku w dniu 20 maja w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Morza. Jego celem jest zaprezentowanie znaczenia mórz i oceanów w naszym codziennym życiu. Zagospodarowanie obszarów przybrzeżnych i zrównoważona turystyka morska stanowią centralne tematy tegorocznego Europejskiego Dnia Morza.

Zobacz europejską Nagrodę Nobla! Jest na wyciągnięcie ręki (2013-05-20)

Pokojowa Nagroda Nobla, przyznana w zeszłym roku Unii Europejskiej, zawitała do Parlamentarium - centrum dla zwiedzających Parlament Europejski.

Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada (2013-05-20)

Jeśli ocieplenie klimatu będzie się utrzymywać, to będziemy zmierzać w kierunku świata, w którym nie chcielibyśmy żyć – mówiła w Warszawie Connie Hedegaard. Komisarz europejska ds. działania w dziedzinie klimatu była gościem specjalnym publicznej debaty „Jak ukierunkować polską gospodarkę na redukcję emisji gazów cieplarnianych?”

Inteligentne drogi - system usług informacyjnych dla kierowców (2013-05-17)

KE przyspiesza wprowadzenie usług informacyjnych dla kierowców – chodzi o zintegrowany system powiadamiania w czasie rzeczywistym o wypadkach i innych zagrożeniach. Kierowcy ciężarówek mogliby korzystać z informacji o bezpiecznych miejscach parkingowych. Według szacunków, inteligentne usługi informacyjne umożliwiłyby zmniejszenie liczby ofiar na drogach nawet o 7 proc.

RAPEX chroni konsumentów (2013-05-17)

Poprawia się bezpieczeństwa konsumentów dzięki ściślejszej współpracy w ramach RAPEX. Dzięki temu systemowi szybkiego informowania konsumenci zostali ostrzeżeni o ponad 2 tys. potencjalnie niebezpiecznych produktach – tekstyliach, zabawkach, kosmetykach. - Dzięki ściślejszej współpracy w UE konsumenci mogą liczyć na wyższy poziom bezpieczeństwa na rynku wewnętrznym – przekonuje komisarz Tonio Borg.

Mniej emisji gazów cieplarnianych (2013-05-17)

W Europie maleje emisja gazów cieplarnianych, ale jednocześnie zmniejsza się zainteresowanie uprawnieniami w ramach systemu ETS - wynika z danych Komisji Europejskiej za 2012 r. Obecnie nadwyżka sięga już 2 mld uprawnień do emisji. – To świadczy o potrzebie szybkiego działania ze strony Parlamentu Europejskiego i Rady na rzecz opóźnienia sprzedaży - mówi komisarz europejska Connie Hedegaard.

Tańsze i dostępne usługi bankowe dla obywateli UE (2013-05-16)

Tańsze i dostępne dla wszystkich rachunki bankowe w każdym kraju wspólnoty – to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej. Obecnie otwarcie konta w innym państwie członkowskim jest często niemożliwe, zaś zmiana banku wiąże się z wieloma formalnościami. Dlatego KE proponuje dyrektywę, która zobowiąże bankowców do uproszczenia przepisów tak, aby każdy obywatel UE bez przeszkód mógł korzystać z usług bankowych w całej Unii.
Dołącz do nas na Facebooku!