Szukaj aktualności

Znaleziono 2025 wiadomości.

Warsztaty europejskie (2019-10-21)

Cykl warsztatów europejskich w czterech lubuskich szkołach podstawowych z terenu gminy Sulechów rozpoczęły przygotowania do VII Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej, który zaplanowano na 15 listopada 2019 r.

Polityka migracyjna UE - 4 lata później (2019-10-17)

W ciągu ostatnich lat stworzyliśmy od zera zewnętrzną politykę migracyjną UE – powiedziała wiceprzewodnicząca Federica Mogherini przedstawiając najnowsze sprawozdanie w tym obszarze.

Inauguracja Europejskiego Urzędu ds. Pracy (2019-10-17)

Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął działalność - dwa lata od momentu, gdy przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker zapowiedział utworzenie takiej instytucji w orędziu o stanie Unii z 2017 r.

Unia, która mierzy wyżej- polsko niemiecki dialog obywatelski (2019-10-17)

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct z Guben oraz z Zielonej Góry zapraszają młodzież szkół średnich oraz studentów do udziału w transgranicznym dialogu obywatelskim

Znamy tegorocznych finalistów Nagrody im. Sacharowa (2019-10-17)

Brazylijscy obrońcy praw człowieka, kenijskie uczennice i ujgurski ekonomista są finalistami tegorocznej Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli.

Edukowanie przez granie (2019-10-14)

Czy można poznawać Unię Europejską i jej programy edukacyjne, dobrze się przy tym bawiąc? Najnowsze gry Eurodesk Polska – „Euroszanse” i „Time to move” pokazują, że tak!

Europejskie Dni Pracodawców - Dzień Otwarty w PUP Zielona Góra (2019-10-14)

Europejskie Dni Pracodawców to inicjatywa Sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia (EPSZ) na rzecz wspierania współpracy pomiędzy publicznymi służbami zatrudnienia i pracodawcami we wszystkich krajach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Janusz Wojciechowski zyskał poparcie eurodeputowanych na stanowisko unijnego komisarza (2019-10-10)

Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa, przekonał europosłów, że nadaje się na to stanowisko. Ci zdecydowali się poprzeć Polaka.

Hiszpania w trzeciej odsłonie w Nowej Soli (2019-10-10)

Ostatnie spotkanie z cyklu wieczorów hiszpańskich w Nowej Soli poświęcono twórczości Pedro Almodovara. Po flamenco przyszedł czas na hiszpańskie kino.

Z seniorami o kulturze krajów UE (2019-10-09)

Z okazji XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizował zajęcia dla seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze.
Dołącz do nas na Facebooku!