Aktualności

Filmowy wtorek z Unią Europejską- Wakacje Mikołajka (2020-07-13)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie zapraszają wszystkich na spotkanie z  familijnym kinem francuskim w letnim klimacie w ramach cyklu „Filmowy wtorek z Unią Europejską”. W ramach wydarzenia zaprezentowany zostanie film „Wakacje Mikołajka” w reżyserii Laurenta Tirarda na podstawie bestselerowej książki Rene Goscinny’ego i  Jean-Jacquesa Sempego.

„Wakacje Mikołajka” będzie można obejrzeć 18 sierpnia 2020 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej w Pałacu w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53. Organizatorzy zapewniają wszystkim kinowe przekąski i napoje. Wstęp wolny. Ze względów bezpieczeństwa, w związku z pandemią koronawirusa w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Prosimy, aby uczestnicy mieli za sobą maseczki chroniące nos i usta.

O filmie

„Wakacje Mikołajka” to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa Rene Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempego, które od 50-ciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W polskiej wersji językowej, jako rodzice Mikołajka występują Agata Kulesza i Tomasz Kot.

Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek wraz z rodzicami i babcią wyrusza na upragnione wakacje nad morze. Na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa chłopiec szybko pozna nowych, oddanych przyjaciół. Wśród nich znajdzie się: Błażej, który nie jest na wakacjach, bo  jest miejscowy, Fortunant- łakomczuch, potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspian, a także przemądrzalec Kosma. Dla ich wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Wakacje skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy pierwsza dziewczynka- małomówna Izabela. Mikołajek , jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości- Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Zanim sprawa znajdzie swój finał, nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których oni, i dorośli już nigdy nie zapomną.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
plakat Mikolajek plakat Mikolajek 2020-07-14 11:33
Monika Kujawska - Marszałek
1.63MB plakat Mikolajek pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-08-20 07:47:17
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!