Aktualności

Świat, jaki lubisz (2013-05-27)

Chcesz mieć realny wkład w przeciwdziałanie zmianom klimatu w Europie? Weź udział w konkursie "Świat, jaki lubisz", organizowanym przez Komisję Europejską. Jest on częścią kampanii "Świat, jaki lubisz. Klimat, który ci odpowiada". Projekty konkursowe można zgłaszać do 14 czerwca br. Najlepsze pomysły staną się częścią kampanii wizualnej. W ramach inicjatywy szczególną uwagę poświęcono pięciu krajom — Bułgarii, Litwie, Polsce, Portugalii i Włochom.

Do konkursu można zgłosić każdy projekt, niezależnie od jego skali, który przyczynia się do redukcji lub zapobiegania emisji CO2 i poprawy jakości życia. Do składania zgłoszeń zapraszamy osoby prywatne, przedsiębiorców, firmy oraz publiczne i prywatne organizacje.

Zgłoszenia można dokonać w jednej z pięciu kategorii:

• Budownictwo i mieszkalnictwo
• Zakupy i jedzenie
• Ponowne wykorzystanie i recykling
• Podróże i transport
• Innowacyjna produkcja

Gdzie i kiedy można zgłosić projekt?

Konkurs rozpoczał się 11 lutego, a projekty można zgłaszać do 14 czerwca. Projekt można zgłosić za pomocą formularza internetowego, przedstawiając go w sposób opisowy, za pomocą zdjęć i materiałów wideo.

Jak wybierani są zwycięzcy?

Z dziesięciu najbardziej popularnych projektów jury wybierze trzy zwycięskie.

W ramach kampanii szczególna uwaga poświęcona jest pięciu krajom — Bułgarii, Litwie, Polsce, Portugalii i Włochom. Docelowo, wybranych zostanie pięciu laureatów, których projekty zostaną zaprezentowane jesienią 2013 r. w ramach kampanii billboardowej.

Więcej informacji:


wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Wojciech Olszewski 2013-05-27 14:39:04
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!