Aktualności

Znaleziono 2285 wiadomości.

Pokazali klasę (2013-12-09)

218 uczniów ze szkół w województwie lubuskim wzięło udział w gali finałowej konkursu Pokażcie klasę, organizowanego przez Gazetę Lubuską, nad którym patronat honorowy sprawował Wojewoda Jerzy Ostrouch. Plebiscyt wspierał również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Lekcje Europejskie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli (2013-12-08)

Unia Europejska jest organizacją międzynarodową, czyli mówiąc prostszymi słowami, wielką rodziną państw położonych w Europie… tymi słowami rozpoczęły się kolejne lekcje europejskie, która odbyły się 5 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli.

Uwaga: Przedłużenie terminu Konkursu pt. „Debata o przyszłości – inwestycje przyszłości" (2013-12-08)

Można jeszcze nadsyłać prace na Konkurs organizowany przez Wojewodę Lubuskiego i nasz Punkt. Termin Konkursu na pracę pisemną o tematyce unijnej pt. „Debata o przyszłości – inwestycje przyszłości"

"Czy euro zagraża Unii Europejskiej" - debata (2013-12-04)

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają do udziału w debacie z cyklu "Z Widokiem na Europę"

10 ZASAD BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU (2013-12-02)

W piątkowe przedpołudnie 29 listopada uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie miały okazję poznać 10 podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Mali uczniowie, którzy jak przystało na obywateli XXI wieku bez problemu posługują się sprzętem komputerowym i wykorzystują systemy teleinformatyczne w życiu codziennym.

Lekcje europejskie w Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli (2013-12-02)

Co młodzi ludzie sądzą o integracji europejskiej. Jakie korzyści dostrzegają z członkostwa Polski w Unii europejskiej. Co Unia Europejska ma wspólnego z naszym codziennym życiem.

Rozpoczęcie konkursu "Europejski Region Przedsiębiorczości 2015" (2013-11-28)

Komitet Regionów rozpoczął konkurs „Europejski Region Przedsiębiorczości 2015”, którego celem jest nagrodzenie miast i regionów o najbardziej przyszłościowej wizji w Europie. Zgłoszenia do udziału w 5. edycji można nadsyłać do 31 marca 2014 r.

Kluczowe dane dotyczące nauczycieli i dyrektorów szkół oraz ankieta na temat Eurypedii (2013-11-28)

Po raz kolejny Eurydice zaprasza do udziału w krótkiej ankiecie. Tym razem prosimy o ocenę naszego flagowego produktu – Eurypedii – Europejskiej Encyklopedii Krajowych Systemów Edukacji.

Czy młodzi uratują Europę? Jak przekonać młodych do głosowania w eurowyborach? (2013-11-27)

Czy młodzi uratują Europę? Jak przekonać młodych do głosowania w eurowyborach? - główne wnioski konferencji Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji im. Friedricha Eberta. Trwająca od września kampania profrekwencyjna Parlamentu Europejskiego jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, głosujących po raz pierwszy.

Lekcje europejskie w Publicznym Gimnazjum w Drzonkowie (2013-11-22)

Dlaczego 9 maja świętujemy Dzień Europy?, Kiedy odbyły się pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego?, W jakim kraju 16-letni obywatele mogą oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Dołącz do nas na Facebooku!