Aktualności

Znaleziono 2285 wiadomości.

Debata o przyszłości – trzecie spotkanie (2013-11-06)

- Jestem przekonany, że wspólne działania spowodują, że nasz region będzie jeszcze lepiej przygotowany do pozyskiwania środków w nowej perspektywie unijnej – rozpoczął wojewoda Jerzy Ostrouch trzecią konferencję z cyklu „Debaty o przyszłości”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pozdrowienia z europejskich wakacji” (2013-11-06)

Ostatni dzień października. Za oknem jesienna słota, a w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zrobiło się ciepło, kolorowo, wakacyjnie…. To wszystko za sprawą ponad 250 prac, które zostały nadesłane na konkurs „Pozdrowienia z europejskich wakacji.

Miasteczko Ruchu Drogowego (2013-11-06)

W ramach wspólnej realizacji zadania pn. „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” Wojewoda Lubuski zawarł porozumienia z Miastem Gorzów Wlkp. i Zielona Góra na wybudowanie miasteczek ruchu drogowego. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

Polska Cyfrowa – wyzwanie przyszłości (2013-11-05)

Korzyści, wyzwania i plany na przyszłość w oparciu o wykorzystanie najnowszych technologii to temat konferencji „Polityka spójności oparta na wynikach - Polska Cyfrowa”, w której na zaproszenie wojewody Jerzego Ostroucha wziął udział minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Tym razem jest inaczej - kampania informacyjna w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego (2013-10-31)

Ruszyła kampania informacyjna pod hasłem „Tym razem jest inaczej” w związku z przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które we wszystkich państwach członkowskich odbędą się w maju 2014 roku.

Prawa Obywatela UE (2013-10-31)

Prawa obywateli UE są wyszczególnione w drugiej części Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Są one również zapisane w Tytule V Karty Praw Podstawowych UE.

Siódma edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży (2013-10-31)

Rozpoczęła się siódma edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Nagroda ma na celu wspieranie rozwoju świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską.

Debata o przyszłości – trzecie spotkanie (2013-10-31)

Szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców to główne zadanie, który wypełnia Wojewoda Lubuski. Dlatego trzecia konferencja w cyklu debat o przyszłości poświęcona możliwościom rozwoju transportu i komunikacji odbędzie się we wtorek w Kostrzynie nad Odrą.

Mamy laureatów konkursu „Bezpieczny obywatel” (2013-10-28)

Z okazji obchodów Europejskiego Roku Obywatela Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci uczestniczących w imprezie plenerowej „Bezpieczny obywatel”

Standardowa deklaracja VAT: ułatwienia działalności dla przedsiębiorstw i poprawa przestrzegania przepisów podatkowych (2013-10-28)

Komisja zaproponowała dzisiaj nową standardową deklarację VAT, która może przyczynić się do zmniejszenia kosztów przedsiębiorstw UE o 15 mld euro rocznie. Celem tej inicjatywy jest ograniczenie biurokracji dla przedsiębiorstw, ułatwienie przestrzegania przepisów podatkowych i zwiększenie wydajności administracji podatkowych w całej Unii.
Dołącz do nas na Facebooku!