Aktualności

  • Prezydencja Szwecji w Radzie UE Od 1 stycznia 2023 r. prezydencję w Radzie UE obejmuje Szwecja. Prezydencja Szwecji w Radzie UE
  • Ukraina kandydatem do UE KE oficjalnie zarekomendowała przyjęcie Ukrainy do wspólnoty Ukraina kandydatem do UE
  • #PomagamUkrainie Polski rząd uruchomił stronę internetową #PomagamUkrainie. Jest ona skierowana do uchodźców z terenów zaatakowanych przez Rosjan. #PomagamUkrainie
  • Solidarni z Ukrainą Pomagam Ukrainie - adresy zbiórek i lista produktów. Solidarni z Ukrainą
  • EUROPE DIRECT: UE w zasięgu ręki! 1 maja rozpoczyna działalność nowa edycja 424 punktów EUROPE DIRECT w całej Unii Europejskiej. Punkty te informują o unijnych politykach i wartościach, a także stanowią ważne połączenie między wspólnotowymi instytucjami a obywatelami. Konsultanci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące Unii, wyjaśnią w jaki sposób Europa walczy z pandemią COVID-19, jak działa fundusz odbudowy NextGenerationEU i wiele innych. EUROPE DIRECT: UE w zasięgu ręki!
  • Priorytety Komisji Europejskiej na lata 2019-2024 Nowo wybrana przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła swój zespół i nową strukturę tej instytucji w kolejnej kadencji Priorytety Komisji Europejskiej na lata 2019-2024
  • Nowy skład Komisji Europejskiej Posłowie do PE zatwierdzili skład nowej Komisji w głosowaniu. Za było 461, przeciw – 157. Od głosu wstrzymało się 89 eurodeputowanych. Nowy skład Komisji Europejskiej

Aktualności

Projekty wspierające ukraińską kulturę i dziedzictwo kulturowe(2023-05-26)

Realizowane projekty są rezultatem specjalnego naboru, opublikowanego przez KE, w reakcji na sytuację wojenną na Ukrainie. Dedykowany Ukrainie program będzie oferować sektorowi kultury szkolenia

Unijna platforma dla dzieci(2023-05-25)

UE chce słuchać dzieci i uwzględniać ich zdanie w ważnych decyzjach.

KE zatwierdza polski program pomocy dla rolników(2023-05-23)

KE zatwierdza polski program pomocy o wartości 1 mld euro w celu wsparcia producentów rolnych w związku z wojną Rosji przeciwko Ukrainie.

Miasto z Klimatem - najlepszy zrealizowany projekt 2023(2023-05-23)

Adaptacja miast do zmian klimatu, rewitalizacja miejskiej zieleni czy poprawa jakości powietrza w metropoliach to obszary promowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2023: poznaj zwycięzców(2023-05-22)

Belgijska aplikacja dla uchodźców zdobyła Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2023.

Dołącz do sieci EuroPeers!(2023-05-19)

Uczestniczyłeś w projekcie Europejskiego Korpusu Solidarności lub Erasmus+ Młodzież i lubisz działać? Jeśli tak, dołącz do sieci EuroPeers!

Cyfrowa podróż: wirtualna wizyta w Parlamencie Europejskim(2023-05-18)

Nie możesz przyjechać do Brukseli lub do Strasburga osobiście? Wybierz się w nową cyfrową podróż po Parlamencie Europejskim.

KE zatwierdza polski program pomocowy dla rolników(2023-05-17)

KE zatwierdza polski program o wartości 1,3 mld euro, który wspomoże producentów rolnych w opłacaniu składek z tytułu ubezpieczeń od skutków niekorzystnych zjawisk klimatycznych.

Transgraniczna debata młodzieży(2023-05-17)

Dwudniowe spotkanie uczniów z polskich i niemieckich szkół z terenów przygranicznych przygranicznych zakończyło się debatą na temat demokracji w słubickim Collegium Polonicum.

Wzmacnianie europejskiej obronności: wspólne zakupy broni(2023-05-16)

Wojna Rosji z Ukrainą uwypukliła konieczność wzmocnienia unijnej strategii obronnej i przyspieszenia produkcji broni. Dowiedz się, jak UE planuje to zrobić.

więcej wydarzeń

Galerie zdjęć

kWq4jMAwa4UxXuR8LtiLTOhVrEuKuGgehM-spqhBd4g

QFfkw2INfph9lsF8fQVbP3iPQpNhJvXd900AOyzZsSs

3m7D_xWeRrkvLGYBRCkmapFyjylQW19f_TSz404koik

Dołącz do nas na Facebooku!