Aktualności

Znaleziono 1971 wiadomości.

Edukowanie przez granie (2019-10-14)

Czy można poznawać Unię Europejską i jej programy edukacyjne, dobrze się przy tym bawiąc? Najnowsze gry Eurodesk Polska – „Euroszanse” i „Time to move” pokazują, że tak!

Europejskie Dni Pracodawców - Dzień Otwarty w PUP Zielona Góra (2019-10-14)

Europejskie Dni Pracodawców to inicjatywa Sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia (EPSZ) na rzecz wspierania współpracy pomiędzy publicznymi służbami zatrudnienia i pracodawcami we wszystkich krajach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Janusz Wojciechowski zyskał poparcie eurodeputowanych na stanowisko unijnego komisarza (2019-10-10)

Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa, przekonał europosłów, że nadaje się na to stanowisko. Ci zdecydowali się poprzeć Polaka.

Hiszpania w trzeciej odsłonie w Nowej Soli (2019-10-10)

Ostatnie spotkanie z cyklu wieczorów hiszpańskich w Nowej Soli poświęcono twórczości Pedro Almodovara. Po flamenco przyszedł czas na hiszpańskie kino.

Z seniorami o kulturze krajów UE (2019-10-09)

Z okazji XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizował zajęcia dla seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze.

Przedszkolaki znają Europejski Numer 112 (2019-10-04)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działającym w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wspiera przedszkolaki w edukacji ze znajomości numeru 112.

Kraje niemieckojęzyczne w Unii Europejskiej (2019-10-03)

Wyjątkowe lekcje europejskie odbyły się w klasach piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zielonej Górze

Nauczyciel filarem europejskiego obszaru edukacji (2019-10-01)

- Aby tworzyć odporną, spójną i sprawiedliwą Europę, musimy inwestować w edukację.

Europejski Korpus Solidarności – spotkanie z ekspertem w Zielonej Górze (2019-10-01)

Fundacja Rozwoju systemu Edukacji – Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności zaprasza na spotkanie informacyjne przedstawicieli organizacji, które chciałby realizować projekty w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Szkolny Dzień Języków (2019-10-01)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który przypada 26 września Punkt Informacji Europejskie Europe Direct - Zielona Góra gościł w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Nowej Soli
Dołącz do nas na Facebooku!