O nas

Chcesz dowiedzieć się czegoś o Unii Europejskiej? Poznać swoje prawa? Zorganizować lekcję europejską? Zapraszamy do nas!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działa przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. W ramach sieci informacyjnej Europe Direct funkcjonujemy od stycznia 2013 roku. Zatem jako „młody” Punkt rozkręcamy naszą działalność. A plany mamy ambitne…

Od samego początku stawiamy sobie za zadanie pomaganie obywatelom w odnajdowaniu odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej oraz zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu unijnej polityki.

Wiedzę o Unii Europejskiej przekazujemy na wiele sposobów: 

  1. PYTANIE – SZYBKA ODPOWIEDŹ

Każdy może do nas przyjść, zadzwonić, napisać e-maila lub list z nurtującym go pytaniem o Zjednoczonej Europie. Za punkt honoru stawiamy sobie szybką odpowiedź na każde pytanie oraz wskazanie innych źródeł informacji, za pomocą których można wciąż pogłębiać swoją wiedzę.

  1. DZIAŁANIA W TERENIE

Jesteśmy do dyspozycji w terenie, gdzie staramy się osobiście dotrzeć do lubuszan. Jak to robimy? Poprzez organizację lekcji europejskich, szkoleń, konferencji, warsztatów, wykładów, konkursów… i tak można wymieniać i wymieniać, ale najlepiej skontaktować się naszymi konsultantami, którzy chętnie zaprezentują pełny wachlarz naszych działań.

  1. PUBLIKACJE - INFORMACJE

Jesteśmy obecni w eterze, na papierze czy na ekranie komputera. Oznacza to, że nasz Punkt gości w radio, wydaje własne publikacje, aktywnie działa na Facebooku.

  1. WSPÓŁORGANIZACJA IMPREZ

Nie tylko samodzielnie organizujemy różnorakie wydarzenia związane z Unią Europejską, ale także chętnie włączamy się w inne wydarzenia o charakterze lokalnym, regionalnym, czy ogólnopolskim. Tak więc, jeśli chciałbyś, żeby nasze stoisko informacyjne zagościło na twoim festynie albo potrzebujesz kogoś, kto przybliży temat Zjednoczonej Europy podczas planowanej przez ciebie debaty, wystarczy do nas zadzwonić- służymy pomocą!

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2013-10-08 08:08
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!